nu aveți locuri de munca marcate 0 locuri de munca marcate
Intrare cont Cont nou
Intrare cont
Parola: Ați uitat parola?
Închide
Cont nou
Parola:
Închide
Trimite parola
Închide

Intrare Închide

COMPA SA · Sibiu

#9899

Inginer mentenanta

Experienţa
de la 3 ani

Candidatul ideal:

- Studii superioare tehnice: automatica, electronica, electromecanica;

- Experienta relevanta minim 3 ani in mentenanta utilajelor de productie;

- Cunoasterea limbii engleze;

- Persoana inovativa, orientata spre rezultat si performanta;

- Capacitate de analiza si decizie.

Descrierea jobului:

RESPONSABILITATI
- Coordonarea activitatii de mentenanta a utilajelor, echipamentelor si instalatiilor;

- Asigurarea interventiilor de depanare pentru masini cu comanda numerica moderne, roboti industriali Cloos, Staubli, ABB, Kawasaki si diferite instalatii realizate cu echipamente diverse: Siemens, Fanuc, Mitsubishi etc.;

- Realizarea diagnozei defectiunilor sistemelor industriale in cadrul procesului de productie;

- Asigurarea repararii, inlocuirii si supravegherii echipamentelor industriale in vederea bunei functionari;

- Utilizarea de software specific si divers pentru rezolvarea problemelor aparute;

- Interpretarea documentatiilor si problemelor mecanice, hidraulice, electrice si electronice;

- Participare activa la transferul si la punerea in functiune a noilor utilaje si instalatii ale liniilor de productie;

- Analizarea disfunctionalitatilor si defectiunilor pe liniile de productie si implementarea masurilor de optimizare a activitatii de mentenanta; realizarea de activitati de imbunatatire continua;

- Participarea la dezvoltarea unei retele informatice de culegere a datelor de la utilajele si instalatiile de productie pentru a asigura Total Production Management, Remote Control System.

Beneficii:

- Integrarea intr-o echipa dinamica, polivalenta; mediu de lucru dinamic si profesionist;

- Dezvoltare a carierei intr-un mediu complex de competente si oportunitati;

- Masini, utilaje, echipamente moderne, actuale; traininguri tehnice;

- Pachet salarial motivant; tichete de masa, prime de Pasti, Craciun, vacanta.

Descrierea companiei:

COMPA este o companie romaneasca privata, care activeaza in special in industria auto. Exporta aproape 85% din productia sa in 23 de tari, pe trei continente si are colaborari stabile cu cateva dintre cele mai importante companii internationale din industria auto. Dinamismul ultimilor ani este confirmarea unei preocupari permanente pentru extinderea parteneriatelor in industria auto si in alte industrii. Preocuparile pentru calitate si protectia mediului recomanda COMPA drept unul dintre cei mai de incredere producatori. Confirmarea este data de certificatele ISO 9001, ISO 14001 si TS 16949. COMPA este o marca in ascensiune, sinonima cu dezvoltare, calitate, inovatie si gandire strategica

Închide [x] Trimite CV-ul
Acest cont este deja utilizat de un angajator
Nu aveți nici un CV plasat.
Selectați fișierul cu CV-ul

CV-ul Dvs a fost trimis