nu aveți locuri de munca marcate 0 locuri de munca marcate
Intrare cont Cont nou
Intrare cont
Parola: Ați uitat parola?
Închide
Cont nou
Parola:
Închide
Trimite parola
Închide

Intrare Închide
#10133

Reprezentant comercial

Experienţa
de la 3 ani

Cerinte:

  • studii superioare finalizate cu examen de licenta;
  • persoană orientată spre acţiune, conştiincioasă şi serioasă, riguroasă în realizarea sarcinilor;
  • experienta in vanzari minim 3 ani;
  • competente de negociere si persuasiune;
  • competente de comunicare si relationare;
  • creativitate, ambitie, perseverenta, competitivitate;
  • orientare catre client si catre rezultate;
  • cunostinte operare PC - Word, Excel - nivel avansat si Internet;
  • flexibilitate, sociabilitate.

Responsabilitati:

  • Identifică, contactează clienţi noi cărora le prezintă produsele şi serviciile firmei;
  • Intocmeste documentele de livrare in conformitate cu cerintele fisei postului prin intermediul unui soft personalizat;
  • Intocmeste si transmite oferte de marfuri;
  • Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;
  • Întocmeşte rapoarte şi analize periodice referitoare la cererea, oferta şi vânzările produselor şi serviciilor comercializate de firmă;
  • Reprezinta societatea in fata clientilor si a potentialilor clienti pentru remiterea ofertei de marfuri, consultanta tehnica si comerciala, negocierea, incheierea si executarea contractelor si acordurilor comerciale, conform delegatiei primite;
  • Menţine contactul cu clienţii şi răspunde solicitărilor acestora privind achiziţii de bunuri şi servicii; acorda asistenta d.p.d.v. tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
  • Promovează imaginea firmei prin adoptarea de atitudini personale care să reflecte valorile firmei.

Beneficii:

  • laptop
  • telefon
  • masina
  • salariu + comision

Închide [x] Trimite CV-ul
Acest cont este deja utilizat de un angajator
Nu aveți nici un CV plasat.
Selectați fișierul cu CV-ul

CV-ul Dvs a fost trimis