no jobs selected 0 jobs selected
Log in Register
Password: Forgot password?
Password:
Get password

Enter Close

Manpower · Cluj-Napoca

#868

Frigotehnist/tehnician

Responsabilitatile postului:

- Testeaza pentru diagnostic, instaleaza si repara produsele eletronice si electrocasnice la domiciliul clientilor/in service si completeaza Fisa de Service;
- Verifica concordanta intre defectul reclamat de client si defectul constatat;
- Constata si alte stari a produsului (defect sau stare fizica) decat cea reclamata de client, comunica, completeaza in fisa de diagnostic concluzia la care a ajuns impreuna cu clientul;
- Mentinerea legaturii cu clientul;
- Raporteaza toate reparatiile efectuate prin metodele specifice reparatiei fiecarui tip de produs si transmite toate documentele necesare raportarii;
- Verifica si concepe necesarul de piese periodic asigurandu-se ca acestea sunt conforme si vor solutiona reparatiile actuale si viitoare;
- Incasarea banilor (pe teren) in baza documentelor justificative si depunerea acestora la sucursala bancii;
- Inchiderea fiselor de service in aplicatie si trimiterea informarii de finalizare;
- Executa si alte sarcini profesionale legate de activitatea firmei, la solicitarea superiorilor ierarhici;
- Respecta procedurile interne legate de utilizarea instrumentelor si a aparaturii din dotarea departamentului;
- Raspunde de informarea imediata a persoanelor responsabile privind orice defectiune in functionare a echipamentului cu care isi desfasoara activitatea;

Cerinte:

- Experienta relevanta reparatii electrocasnice mari;
- Permis de conducere categoria B.
- Bune abilitati de comunicare cu clientii ;
- Persoana onesta si serioasa,
Beneficii:

- Mediu de lucru placut;
- Oferta salariala avantajoasa;
- Masina de serviciu;
- Birou in cadrul magazinului;
- Tableta.

Close [x] Send resume
This account is used by an employer
You have no resume.
Select a resume/CV

Your CV (resume) was sent