no jobs selected 0 jobs selected
Log in Register
Password: Forgot password?
Password:
Get password

Enter Close
Age
from 20 years old

Misiunea Mare Nostrum

Mare Nostrum este o organizaţie deschisă tuturor cetăţenilor preocupaţi de degradarea mediului litoralului românesc, a cărei misiune este de a determina schimbarea practicilor şi atitudinilor actuale ale comunităţilor locale, factorilor de decizie şi altor grupuri de interese, cu cele care asigură conservarea şi utilizarea raţională a resurselor naturale din zona costieră românească.

Responsabilități:

·        Răspunde de derularea acțiunilor de promovare ale proiectelor, evenimentelor, campaniilor  publice și altor activități;

·        Identifică modalități și medii potrivite de promovare a activităților derulate (ziare și/sau reviste locale, posturi locale de radio și/sau televiziune, social media);

·        Participă la conferințe de presă, seminarii, târguri, adunări publice şi întâlniri realizate în cadrul proiectelor, atât de beneficiar, cât şi de parteneri;

·        Colaborează cu posibili furnizori de servicii de informare si organizare evenimente, în vederea asigurării implementării cu succes a activităților proiectelor;

·        Întocmește rapoarte aferente activităților de comunicare, informare și publicitate;

·        Administrează și este responsabil cu informațiile postate pe site-urile WEB ale organizației și paginile de Facebook;

·        Crează şi menţine  o bună relaţie cu mass-media, partenerii organizației şi alte terţe părţi;

·        Asigură buna comunicare cu mediul extern;

·        Este responsabil de elaborarea și emiterea declarațiilor și a comunicatelor de presă, articole pentru blog, newsletter, afișe, pliante , bannere etc. prin consultare cu echipa executivă;

·        Este responsabil de stabilirea necesarului de materiale pentru fiecare eveniment din proiect;

·        Răspunde de urmărirea și aplicarea normelor de comunicare impuse de finanțator în cadrul proiectelor.

Cerinţe:

·        studii superioare în comunicare/jurnalism/marketing;

·        cunoștințe teoretice despre PR/comunicare;

·        reprezintă un avantaj experiența în PR/comunicare;

·        cunoștințe de nivel mediu de limba engleză;

·        cunoștințe solide în utilizarea pachetului Microsoft Office (în special Word, PowerPoint, Excel);

·        reprezintă un avantaj cunoașterea programelor de grafică și editat imagini (Phoscape, Photoshop, CorelDraw etc.)

·        reprezintă un avantaj experința dovedită în relaționarea cu jurnaliști/agenți media;

·        reprezintă un avantaj experiența în redactarea comunicatelor de presă și a altor materiale informative;

·        o foarte bună înțelegere și cunoaștere a rolului mijloacelor moderne de comunicare;

·        de preferat cu domiciliul în Constanța sau în apropiere.

Abilităţi:

·        Persoană organizată, proactivă, cu inițiativă;

·        Bune abilități de relaționare și comunicare, de sinteză și analiză;

·        Persoană creativă, sociabilă, atentă la detalii;

·        Orientată pe rezultate;

·        Capacitatea de a reprezenta organizația în medii dintre cele mai diverse.

Ofertă:

·        Mediu de lucru interactiv;

·        Posibilitatea de a acumula noi cunostinte, prin participarea gratuită la diverse cursuri în domeniu;

·        Perspectiva unei cariere în cadrul unei organizații cu o prezență de peste 20 ani în comunitatea locală;

·        Posibilitatea de a lucra alături de o echipă tânără;

·        Salariu adecvat poziției.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimită un CV însoțit de o scrisoare de intenție pe adresa de e-mail event@marenostrum.ro , ongmarenostrum94@gmail.com sau pe fax la +40341/407.432.

Close [x] Send resume
This account is used by an employer
You have no resume.
Select a resume/CV

Your CV (resume) was sent