no jobs selected 0 jobs selected
Log in Register
Password: Forgot password?
Password:
Get password

Enter Close

Evolvetoday · Bucuresti · Craiova

#15931

Tehnician interventii service (utilaje pentru constructii)

Work experience
from 2 years

Pentru unul dintre partenerii nostri, un important jucator la nivel international si cu o prezenta puternica pe piata din Romania care ofera servicii de vânzarea şi închirierea de utilaje pentru constructii noi şi de ocazie, servicii post-vânzare completere recrutam Tehnician Interventii Service.

In acest rol vei desfasoara activitati de diagnoza, menetenanta si reparatii a utilajelor pentru constructii in zona alocata, folosind documentatia si specificatiile tehnice.

Candidatul ideal ar trebui sa aiba cunostinte de electromecanica, mecanica industriala, electronica si hidraulica pentru a desfasura activitati de service si mentenanta la sediul clientului.

 Responsabilitati:

  • Efectuaeza la sediul clientului, activitati de service ( revizii, intretinere si reparatii) pentru toata gama de utilaje a companiei din punct de vedere mecanic, hidraulic si electric
  • Efectueaza diagnoza utilajului, identifica si analizeaza anomaliile constatate, identifica piesele de schimb necesare interventiilor si le comanda
  • Realizeaza puneri in functiune si expertizari atat a utilajelor noi cat si a celor second hand
  • Intocmeste documentatia si raportarile aferente activitatii desfasurate

Cerinte:

  • Studii tehnice de specialiate (electromecanica, mecanica industriala)
  • Experienta de minim in 2 ani in reparatii de utilaje de constructii, industrial sau Agricole sau in domenii conexe
  • Bune cunostinte de mecanica, electricitate, electronica, hidraulica
  • Cunostinte minine de limba engleza – termini tehnici
  • Cunostinte operare PC (soft diagnoza, excel)
  • Permis de Conducere – Categoria B

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare profesionala
  • Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță, prime de fidelitate în funcție de vechime, acces la o gama variată de cursuri tehnice Beneficii diverse, de la pachete de asigurări, până la zile de concediu în funcție de vechime
  • Mașină de serviciu – pentru activitatea de teren, telefon, laptop

Close [x] Send resume
This account is used by an employer
You have no resume.
Select a resume/CV

Your CV (resume) was sent