no jobs selected 0 jobs selected
Log in Register
Password: Forgot password?
Password:
Get password

Enter Close

ECOVOLT Romania · Alba Iulia

#10219

Tehnician/electrician

Responsabilitati

- Analizeaza si propune echipamentele si sistemele tehnice solicitate de clienti

- Procesarea comenzilor transmise de clienti

- Participarea la instalarea, punerea in functiune si intretinerea sistemelor cu energie solara, eoliana si hidro

- Participa si executa instalarea panourilor fotovoltaice, turbinelor eoliene si turbinelor hidro in zonele urbane si izolate din Romania

- Participa si executa realizarea tablourilor de curent continuu si de joasa tensiune

- Participa si executa realizarea de trasee de cablu si tubulatura necesare instalatiilor de curenti slabi

- Participa la efectuarea de intretinere si service, pentru sistemele cu energie alternativa

- Domiciliu in Alba Iulia sau localitatile invecinate pentru a permite naveta in timp util

Cerinte

- absolvent studii tehnice (liceu /colegiu tehnic/studii superioare) in domeniul electric

- dispus sa invete in mod constanta tehnologii noi si complexe

- responsabilitate, mod riguros de organizare a propriei activitati, rabdare, planificare si meticulozitate;

- onestitate, flexibilitate si spirit de echipa

- disciplinat si capabil sa exprime ideile in mod clar si concis

- disponibilitate pentru program prelungit la sediul firmei in Alba Iulia, cat si activitati si munca de teren la nivel national cu disponibilitate in weekend

- vigoare, rezistenta la stress, perseverent, dornic de afirmare

- cunostinte solide in domeniul sistemelor cu energie electrica (obligatoriu)

- constituie avantaj cunostinte in domeniul sistemelor cu energie regenerabila pentru producerea de curent electric

- constituie avantaj cunosterea limbii engleze (analiza de documente tehnice)

- carnet de conducere auto – categoria B

- abilitati obligatorii de operare PC , MS Office, etc (nivel bun constituie avantaj)

Beneficii Oferite

- oportunitatea de a lucra intr-un domeniu de viitor, intr-o companie cu o reputatie deosebita si multe conexiuni internationale, intr-un mediu de lucru profesionist, cu posibilitati de promovare si dezvoltare profesionala continua.

- integrarea intr-o echipa dinamica cu experienta internationala

- cursuri gratuite si posibilitatea de specializare in domeniu

- oferta salariala in concordanta cu piata fortei de munca;

- conditii de munca legale, salariu lunar garantat, bonuri de masa si dotare corespunzatoare;

- cresteri salariale in concordanta cu dezvoltarea companiei si nivelul de competenta profesionala;

Mini- Interviu

De ce doriti sa lucrati pentru noi ?

Ce asteptari aveti dvs de la acest job ?

Care este experienta dvs in doemniul electric ?

Cu ce realizare in domeniu va mandriti cel mai mult ?

Descrierea firmei

ECOVOLT Romania este asociata grupului german PHAESUN GmbH si singurul centru de service autorizat al Schneider ELECTRIC in Romania pentru echipamente solare, eoliene si hidro. ECOVOLT Romania dezvolta sisteme cu energie regegerabila pentru producerea curentului electric.

Obiectul de activitate principal este proiectarea si instalarea sistemelor cu energie solara, eoliana si hidro. Comercializarea panourilor fotovoltaice, turbine eoliene, turbine hidro, acumulatori, regulatoare, invertoare si sisteme de backup. Servicii complexe si integrate inclusiv consultanta in domeniul energiei regenerabile.

Close [x] Send resume
This account is used by an employer
You have no resume.
Select a resume/CV

Your CV (resume) was sent